Tre nyansettelser i Akvasafe
Nye ansettelser hos leverandøren av miljø- og tekniske tjenester skal møte økende etterspørsel.
Akvasafe har den siste tiden hatt økende etterspørsel etter sine tjenester og utvider derfor bemanningen.
Selskapet forteller i en pressemelding at de har ansatt tre nye medarbeidere for å styrke kapasiteten innen kundedialog og faglig oppfølging.
Ingvild Berlandstveit og Malin Sæbø Nes startet i august, mens Asgeir Johansen begynte i november.
Johansen går inn i rollen som regionansvarlig nord, med hovedansvar for kontakt med kunder i regionen. Han har flere års erfaring fra Åkerblå, der han tidligere var teknisk leder i samme område.
– Asgeir bringer både erfaring med regelverksetterlevelse og lokal tilhørighet som er viktig for våre kunder. Sammen med resten av ingeniøravdelingen vil han bidra til å levere kvalitet til avtalt tid, sier Kim Olsen, fagansvarlig for anleggssertifikat og levetidsbevis i Akvasafe.
Malin Sæbø Nes er ansatt som miljørådgiver. Hun har en mastergrad i Ocean Resources fra NTNU og praktisk erfaring fra sommerjobber på både settefisk- og sjøanlegg hos Osland Havbruk.
Ingvild Berlandstveit er ansatt som ingeniør. Hun har en bachelorgrad i prosessteknikk med fordypning i havbruk fra UiT, og har hatt praksis hos blant annet Watermoon, Eides lukkede nedsenkbare anlegg.
Begge vil ha arbeidssted ved Akvasafes hovedkontor i Bergen.
– Kundene etterspør helhetlige tjenester med fokus på kompetanse, miljø og sikkerhet. Med tre nye fagpersoner styrker vi vår evne til å levere på høye krav og være en pådriver for utvikling i havbruksnæringen. Vår ambisjon er å være en partner som bidrar til tryggere, mer bærekraftige og innovative løsninger for hele næringen, uttaler daglig leder Ingve Karlsen.
Totalt har Akvasafe ansatt seks personer i løpet av året.