
Introduserer fiskeburgere på Statoil
Denne uka starter Statoil-stasjonene i Lofoten med salg av fiskeburgere av merket "Lofoten", melder Lofotposten.
Denne artikkelen er tre år eller eldre.
Mandag var alle ansatte ved svolværstasjonen samlet for å lære å mekke fiskeburgere Lofoten-style, med brød, salat, barbequesaus og valgfri ost- og bacon.
- Vi gleder oss til å komme i gang på fredag, sier Sølvi Stemland ved Statoil Svolvær, til Lofotposten.
Ideen til prosjektet Statoil nå går i gang med, oppsto kanskje nettopp på stasjonen i Svolvær. Det ble nemlig stadig fiskekakeprat hver gang selger Bjørn Håkon Liland i Lofotprodukt stakk innom stasjonen.
- På et forhandlermøte i Tromsø, ble det snakk om sunne produkter. Da foreslo jeg at de burde snakke med Lofotprodukt. Deretter ble de riktige folkene satt i kontakt med hverandre, forteller Stemland.
I12 uker skal fiskeburgere og fiskekaker selges i utvalgte stasjoner i Nord-Norge. Key account manager i Lofoten, Kenneth Rongve, sier prosjektet med Statoil betyr mye for fiskematprodusenten som holder til på Vestvågøy.
- Nå har vi fått en unik mulighet til å selge våre fiskeburgere i en kanal som er ny for oss. Vi har ikke vært inne i dette markedet før, men har hittil solgt produktene våre gjennom dagligvare- og restaurantbransjen, sier Rongve til lokalavisen.
Han mener tida er overmoden for at det selges fiskeprodukter på bensinstasjonene.
- Vårt mål er i første omgang er at testingen er så positiv at Statoil utvider tilbudet til flere stasjoner i Nord- og Midt-Norge. Det langsiktige målet er selvsagt nasjonal lansering. Til syvende og sist er det opp til forbrukerne om fiskeburgerne skal finnes på stasjonene i framtida, sier han