
Isqueen vil utvide i Nordland
Isqueen har søkt om å få opprette en ny lokalitet for matfisk på Eidisholman, like utenfor Stamsund i Nordland. Produksjonen blir laks, ørret og regnbueørret.
Denne artikkelen er tre år eller eldre.
Nordland fylkeskommune har sett på søknaden opp mot naturbasen til Miljødirektoratet, og finner ikke at den har noe vesentlig virkning for miljø, naturressurser og samfunn som tilsies at den må konsekvensutredes.
Søknaden er ifølge Lofotposten oversendt Vestvågøy kommune for kommunal behandling og offentlig utlysning. Søknaden skal lyses ut i aviser og i Norsk lysningsblad. Eventuelle merknader må framsettes og sendes kommunen innen en måned etter utlysning. Kommunen har åtte uker på seg til å behandle søknaden etter utløpt frist for offentlig innsyn.