
Jobber mot én mistenkt
Politiet i Alta sier til Altaposten at de kun har én mistenkt i lakserømmingssaken fra Kåfjorde i fjor vår.
Denne artikkelen er tre år eller eldre.

– For å si det slik, så har vi et ganske godt bilde av hva som har skjedd. Det har medført at vi har spisset etterforskningen mot en enkelt bedrift. Mistanken er styrket etter at vi blant annet har gjennomført ransaking og nye avhør, sier politiadvokat Thomas Darell i Vest-Finnmark politidistrikt til Altaposten.
Les også: Satser på oppklarende avhør
Politiet innrømmer overfor lokalavisen at etterforskningen har tatt for lang tid. De mener imidlertid det er rart at ingen savner flere tusen laks.
– Nei. Ingen i markedet har påtatt seg ansvaret for fisken. Og det finner vi veldig rart. At en bedrift ikke savner flere tusen laks som plutselig forsvinner, er merkelig. Men det har vært betydelig flere inne i etterforskningen enn folk flest kjenner til. Blant annet har økoenheten i Vest-Finnmark politidistrikt deltatt. Også Fiskridirektoratet og Øst-Finnmark politidistrikt har bidratt, påpeker Darell.