Tekmar 2012

Årets Tekmar vil handle om bærekraft

Bakteppet for årets Tekmar-seminar vi lvære "Aquaculture Stewardship Council" og "Global Salmon Initiative". - Disse definerer kravene og ambisjonene for et mer bærekraftig lakseoppdrett innen 2020, skriver Tekmar i en pressemelding.

Publisert

Denne artikkelen er tre år eller eldre.

Årets Tekmar som er den 11 i rekken vil arrangeres 3. og 4. desember på Clarion Hotel & Congress i Trondheim.

Bakteppet for årets Tekmar er "Aquaculture Stewardship Council" og "Global Salmon Initiative".

- Disse definerer kravene og ambisjonene for et mer bærekraftig lakseoppdrett innen 2020. For å kunne nå målene er en avhengig av innovasjon og løsningsutvikling, der bl.a. reduksjon av utslipp er sentralt. Vi vil i god Tekmar-ånd sette fokus på utfordringer, men også mulige utviklingsretninger, for sammen å skape løsningene for morgendagen, skriver Tekmar i pressemeldingen.

De senere års Tekmar har vært utsolgt, og sist år samlet man 270 deltagere, hvorav over 70 % kom fra industrien.

- Et spennende program rettet mot innovasjon i sjøbasert lakseoppdrett er under utarbeidelse. Program, vil sammen med påmeldingsskjema, bli tilgjengelig på www.tekmar.no, skriver de videre.

Fjorårets Tekmar samlet 270 deltagere til idedugnad. Da var temaet automatisert lakseoppdrett.