Yngve Myhre Salmar

Salmar tilbyr å fristille kommunen

Salmar skal muntlig ha gitt beskjed om at de fristiller kommunen fra avtalen om visningskonsesjonen knyttet til Frøya kultur- og kompetansesenter.

Publisert

Denne artikkelen er tre år eller eldre.

Saken om visningskonsesjon på Frøya har tatt en ny vending. Formannskapet har fått muntlig beskjed om at Salmar fristiller kommunen fra avtalen. De venter foreløpig på en skriftlig bekreftelse fra selskapet. Det skriver Hitra-froya.no nå i formiddag.

Les også: Måsøval vil stoppe Salmars visningsavtale

Debatten på det ekstraordinære møtet har så langt gått mye på hvordan kommunen skal rette opp denne saken, uten rettsforfølgelse og store økonomiske krav.

Måsøval Fiskoppdretts advokat har varslet søksmål hvis kommunen skriver under avtale med Salmar. Salmar har også brukt en del ressurser på å forberede søknad, og flere politikere tror de også kan komme til å kreve kompensasjon fra kommunen.

Svaret som formannskapet nå venter fra Salmar kan bli førende for den videre debatten, og utfallet av saken i dag.