Utlysning av forskningskvoter for 2112

-Fiskeridirektoratet lyser nå ut forskningskvoter til forsknings- og undervisningsformål for 2012. Frist for søknad om forskningskvote er satt til 4. november 2011.

Publisert

Denne artikkelen er tre år eller eldre.

Fiskeri- og kystdepartementet avsetter årlige kvoter (forskningskvoter) av en begrenset størrelse for tildeling til forsknings- og undervisningsformål.

Forskningskvoter blir som hovedregel gitt i forbindelse med undersøkelser og forsøk iverksatt av offentlige forskningsinstitusjoner, skriver Fiskeridirektoratet i en pressemelding.

Private aktører tildeles i særskilte tilfeller kvoter. Det legges vekt på søkerens vitenskapelig kompetanse og nytten det enkelte forskningsprosjekt vil ha for ressursforvaltningen, skriver Fiskeridirektoratet i en pressemelding.

Les hele saken her