Vidar Ulriksen

Vidar Ulriksen blir ny regiondirektør i Fiskeridirektoratet

Tidligere statssekretær i Fiskeri- og kystdepartementet, Vidar Ulriksen, starter som direktør ved vårt regionkontor i Måløy 15. august.

Publisert

Denne artikkelen er tre år eller eldre.

Ulriksen har brukt det siste halvåret etter at han sluttet som statssekretær til å tenke over hva han ville jobbe med – og er veldig glad for at det nå bød seg en god anledning i Fiskeridirektoratet.

Fortsatt viktig næring – Jeg håper å hjelpe til med at fiskeri- og havbruksnæringen fortsatt skal ha en sterk stilling på Vestlandet. For at verdiskapingen her skal fortsette å være stor må vi jobbe med å bedre omdømmet, særlig i akvakulturnæringen, sier Vidar Ulriksen i en pressemelding. Vi må samtidig være sikre på at næringen drives i samsvar med det naturen tåler.

Kystfisker Inntil 2005, da Ulriksen ble statssekretær i Fiskeri- og kystdepartementet, har han jobbet det meste av livet som kystfisker – fra loddefiske på Finnmarkskysten til sildefiske på Skagerrak.

Ulriksen var medlem av landsstyret i Norges Fiskarlag fra 1986 til 1996, de siste åtte årene som nestleder i fiskarlaget. Han var leder i Sogn og Fjordane Fiskarlag i perioden 1984 til 1994.

Opptatt av kolleger Vår nye regiondirektør ser det som sin fremste jobb å bidra til at samarbeidet mellom ansatte i direktoratet går godt: – Jeg ønsker å få ut det beste i oss alle, sier vår nye regiondirektør. Og jeg har stor tillit til de ansatte i Fiskeridirektoratet, her er det engasjerte og kunnskapsrike mennesker, understreker Ulriksen.