Baring Farsund, som har eiere fra Sørlandet og Austevoll i Vestland, skal bygge Sørlandets største landbaserte anlegg for produksjon av postsmolt og matfisk. Foto: Baring.
Baring Farsund, som har eiere fra Sørlandet og Austevoll i Vestland, skal bygge Sørlandets største landbaserte anlegg for produksjon av postsmolt og matfisk. Foto: Baring.

Planlegger byggestart for landbasert anlegg i Farsund neste halvår

Planleggingen av postsmolt- og matfiskanlegget til Baring Farsund er godt i gang, og målet er å starte byggingen neste halvår. Oppdrettsselskapet sikter mot en produksjon på 8000 tonn i første omgang. 

Publisert Sist oppdatert

Baring Farsunds eiere fra Sørlandet og Austevoll i Vestland, har planer om å bygge Sørlandets største landbaserte anlegg for produksjon av postsmolt og matfisk. Selskapets kontorer er strategisk plassert på Fiskebrygga i Kristiansand, men flere ansatte jobber fra hjemmekontor fra andre steder i landet. En av dem er prosjektleder Kjell-Arne Møklebust, som holder til på Stord.

Møklebust grunnla mellom annet konsulentselskapet Akvator (nå kjøpt opp av Multiconsult), og har vært sterkt delaktig i noen av de største RAS-anleggene i Norge. Han er i tillegg styreleder for AqKva-konferansen, som går av stabelen 6.april i Bergen. 

Første byggetrinn nærmer seg

Bli abonnent hos Kyst.no

For å få tilgang til dette innholdet trenger du et abonnement med Kyst.no Pluss-saker inkludert.

Bli abonnent og les denne og mange andre pluss-saker.
Min side

Kjøp abonnement i vår nettbutikk her

Nettbutikk