Enova lanserte på sensommeren egne støtteprogram til batteripakker i havbruksnæringen. Foto: Fjord Maritime
Enova lanserte på sensommeren egne støtteprogram til batteripakker i havbruksnæringen. Foto: Fjord Maritime

Nå energioptimaliseres oppdrettsanlegg i rekordfart

Oppdretterne ligger ikke på latsiden når det kommer til elektrifisering av anlegg, ifølge Fjord Maritime.

Publisert

Fjord Maritime hadde en stor salgsøkning i starten av 2020, sammenlignet med fjoråret, men dessverre for selskapet, så stoppet det brått opp da Norge stengte ned i mars.

Øyvind Bakke, CCO i Fjord Maritime, sier til Kyst.no at de umiddelbart besluttet å opprettholde deres serieproduksjon og bygge for lager, på tross av utfordringene.

- Den satsningen har slått til. Enova lanserte på sensommeren egne støtteprogram til batteripakker i havbruksnæringen. Enten i kombinasjon med landstrøm, type plug-in hybrid eller i kombinasjon med aggregat. Dette har igjen ført til økt interesse og et tomt lager. Vi har levert i overkant av 50 anlegg og flere titalls under planlegging, forteller han fornøyd.

Bli abonnent hos Kyst.no

For å få tilgang til dette innholdet trenger du et abonnement med Kyst.no Pluss-saker inkludert.

Bli abonnent og les denne og mange andre pluss-saker.

Kyst.no Pluss Personlig

Du får: Kyst.no Pluss-saker

199,-

per måned

KJØP

Kyst.no Pluss Årlig

Du får: Kyst.no Pluss-saker

2189,-

per år

KJØP

Kyst.no Pluss bedrift

Administrer flere abonnement på ett sted og betal med faktura.

2189,-

per år

KJØP