OK Marine kom på slutten av 2022 inn på eiersiden i Submerged og eier nå 10 prosent av selskapet i tillegg til å ha blitt distributør av selskapets luseteller-løsning.
Foto: Ok Marine
OK Marine kjøper seg opp i to aktører
Ok Marine har gjort oppkjøp i selskapene Fishwell Technology og Submerged.
Mattilsynet gav sist uke den første dispensasjonen fra manuell lusetelling hvor systemet GOODeye Submerged blir tatt i bruk. Det er Cargill på sin forskningslokalitet Gråtnes som nå skal gjøre lusetellingen automatisk. OK Marine kom på slutten av 2022 inn på eiersiden i Submerged og eier nå 10 prosent av selskapet i tillegg til å ha blitt distributør av Submergeds løsning.
Selskapet har gjort en tilsvarende investering i Fishwell Technology, et teknologiselskap som i januar mottok gründerprisen på Aqkva-Konferansen. OK Marine har sikret en eierpost på 12 prosent i selskapet, og har tatt over distribusjonen av to av løsningene til selskapet.
- Mer nøyaktig informasjon
Kyst.no Pluss Personlig
Du får: Kyst.no Pluss-saker
199,-
per måned
KJØP
Kyst.no Pluss Årlig
Du får: Kyst.no Pluss-saker
2189,-
per år
KJØP
Kyst.no Pluss bedrift
Administrer flere abonnement på ett sted og betal med faktura.
2189,-
per år
KJØP