Anlegget til Fredrikstad Seafoods ligger tett på Glomma og henter både ferskvann og saltvann fra elven. Den nærmeste bygningen huser kontor og slakteri. Det store bygget huser fisken og RAS-modulen. Illustrasjon: Fredrikstad Seafoods.
Klart for fisk i Fredrikstad
Fredrikstad Seafoods planlegger i disse dager å endelig sette ut smolt i sitt landbaserte anlegg. Dermed blir det første, store landbaserte matfiskanlegget for laks i Norge tatt i bruk.
Norsk Fiskeoppdrett fikk ta en titt inn i produksjonshallene rett før de nå stenger anlegget for besøkende for å kunne fokusere helt og fullt på den første produksjons-batchen.
Fredrikstad Seafoods ligger i Fredrikstad Innovasjonspark, et gammelt industriområde som ligger på Øra ved munningen av Glomma. Parken er på over 200 dekar.
Området er stort og det tar litt tid å finne daglig leder Bernt-Olav Røttingsnes som først viser vei til administrasjonsbygningen for en liten innføring i planene selskapet har for landbasert fiskeoppdrett, før turen går ut i selve anlegget for en omvisning.
Kyst.no Pluss Personlig
Du får: Kyst.no Pluss-saker
199,-
per måned
KJØP
Kyst.no Pluss Årlig
Du får: Kyst.no Pluss-saker
2189,-
per år
KJØP
Kyst.no Pluss bedrift
Administrer flere abonnement på ett sted og betal med faktura.
2189,-
per år
KJØP