Dette er viktige flaskehalser for torskeoppdrett
Green Cod etterlyser en bedre dialog med sektormyndigheter. Samtidig trekker de frem tilgang på yngel og lokaliteter som to av de største flaskehalsene for at næringen skal få realisert ambisjonene innen torskeoppdrett.
Torskeoppdrettsselskapet Green Cod AS ble etablert i 2020 og er i en oppbyggingsfase. Selskapet er medeier i yngelanlegget Arctic Cod AS og har ambisjoner om matfiskproduksjon fra 2022/2023.
Arne E. Karlsen er daglig leder i selskapet, og er en av de som skal holde foredrag under AqKva-konferansen.
Han poengterer at Torskenettverket og Cod Cluster har samlet de fleste sentrale aktørene som satser på oppdrett av torsk. Videre har også Sjømat Norge etablert en egen sektorgruppe for oppdrettstorsk.
Kyst.no Pluss Personlig
Du får: Kyst.no Pluss-saker
199,-
per måned
KJØP
Kyst.no Pluss Årlig
Du får: Kyst.no Pluss-saker
2189,-
per år
KJØP
Kyst.no Pluss bedrift
Administrer flere abonnement på ett sted og betal med faktura.
2189,-
per år
KJØP