Det har ikke vært særlig lukrativt for Tubilah å drive kveiteoppdrett. Selskapet har mange år bak seg med minus i regnskapet.
Det har ikke vært særlig lukrativt for Tubilah å drive kveiteoppdrett. Selskapet har mange år bak seg med minus i regnskapet.

Dundrende underskudd for kveiteoppdretter

Kveiteoppdretter Tubilah fortsetter i minus, og 2022 ble et nytt tungt økonomisk år for bedriften som holder til på Bømlo i Vestland fylke.

Eieren bak firmaet består i hovedsak av Kristian Eidesvik, LOS Elektro og Steensland Gruppen i Oslo. Selskapet har operert med røde tall i regnskapet hvert år siden 2010, men har likevel ikke gitt opp satsingen på kveiteoppdrett.

Tall fra siste års regnskap viser et nytt tungt år. Selskapet omsatte for 17,2 millioner kroner i 2022, opp fra 11,7 millioner kroner året før.

Årsresultatet viser at selskapet gikk 20,6 millioner kroner i underskudd i fjoråret. Driftsmarginen er likevel forbedret, selv om den fortsatt er kraftig på minussiden.

Bli abonnent hos Kyst.no

For å få tilgang til dette innholdet trenger du et abonnement med Kyst.no Pluss-saker inkludert.

Bli abonnent og les denne og mange andre pluss-saker.
Min side

Kjøp abonnement i vår nettbutikk her

Nettbutikk