Blir del av nysatsing i Oceanbox
Nyansatte Erlend Mundal blir del av nytt team hos Oceanbox.
Oceanbox styrker nå satsingen på kundestøtte og tett oppfølging ved å etablere et eget Customer Success-team.
Som en del av denne satsingen har selskapet ansatt Erlend Mundal, som starter i stillingen 1. januar og vil ha base ved Oceanbox sitt kontor i Bergen, skriver selskapet i en pressemelding.
Mundal kommer fra stillingen som faggruppeleder for hydrodynamisk modellering i Aqua Kompetanse AS, hvor han har arbeidet med modellbaserte løsninger for oppdrettsnæringen.
Han har bred erfaring med bruk av havmodeller i søknadsprosesser, lokalitetsvurderinger og faglige beslutningsgrunnlag, samt tett samarbeid med både oppdrettere og forvaltning. Han har en mastergrad i anvendt matematikk med spesialisering innen fjordoseanografi, og har arbeidet inngående med oppsett, kjøring og analyse av oseanografiske modeller for norske kyst- og fjordsystemer.
I Oceanbox vil Mundal bidra til at kundene får større nytte av modellresultater i praktiske problemstillinger, blant annet knyttet til lokalitetsforståelse, spredning av partikler og vurdering av strøm- og vannkontakt rundt oppdrettsanlegg.
– Erlend har solid erfaring med hvordan modellering faktisk brukes i næringen, både faglig og operativt. Stadig flere aktører ønsker å ta modellering i bruk selv, både for å øke egen forståelse av lokale forhold og som beslutningsstøtte i dialog med både Mattilsynet og andre myndigheter. Customer Success-teamet skal bidra til at kundene lykkes med dette, og Erlends rolle vil være viktig her, sier Svenn Hanssen, daglig leder i Oceanbox.
Mundal ser frem til å starte i Oceanbox.
– Jeg opplever et økende behov i næringen for bedre forståelse av lokale strøm- og spredningsforhold, både i drift og i dialog med myndigheter. Oceanbox har utviklet et verktøy som gjør avansert modellering mer tilgjengelig, og jeg ser frem til å bidra til at dette tas i enda større grad i bruk i praksis, sier Mundal.