Fra venstre: Henrik Rye Jakobsen, leder i STIM Kunnskapstjenester Lisbeth Håvik-Bohlinger, leder for oseanografi og marinteknikk i Synfaring. Dagfinn Breivik Skomsø, leder for Miljøtjenester i STIM Helen Lundberg, daglig leder i Synfaring.

Synfaring og Stim inngår samarbeidsavtale

Kombinerer tekniske sertifiseringstjenester og miljøtjenester for et helhetlig tilbud til norske havbruksselskaper.

Publisert

Samarbeidet bygger på en naturlig synergi mellom de to aktørene. Synfaring er en ledende leverandør av inspeksjons- og sertifiseringstjenester, mens Stim, med over 30 års erfaring, har spesialisert seg på fiskehelse- og miljøtjenester.

– Dette er et viktig steg for begge selskap. Sammen kan vi gi et enda bedre og bredere tilbud til næringen, der vi kombinerer teknologi, inspeksjon, sertifisering og miljøtjenester, sier Dagfinn Breivik Skomsø, leder for Miljøtjenester i Stim.

Avtalen gir kundene tilgang til en helhetlig tjenestepakke.

– For kundene blir det absolutt en fordel å kunne forholde seg til én avtale fremfor flere, for eksempel i prosesser som lokalitetsklarering. Dialogen blir enklere, merverdien øker og løsningene blir mer kostnadseffektive. For både oss og STIM er det en stor fordel å bli totalleverandører, sier Lisbeth Håvik-Bohlinger, leder for oseanografi og marinteknikk i Synfaring.

– Stort sett har vi som selskaper drevet med ulike typer tjenester, men begge har også oseanografer og utfører med strømmålinger. Dette er kun en fordel og øker vår felles leveringssikkerhet, sier Dagfinn Breivik Skomsø.