Verftssjef Jarle Gunnarstein i Larsnes Mek. Verksted er fornøyd med at Rostein har bestilt enda en brønnbåt. Nå venter de på at skroget skal ankomme fra Polen neste uke. Foto: Helge Martin Markussen/Skipsrevyen.no.
Fornøyd med nok et nytt brønnbåtskrog på vei til Larsnes Mek
Larsnes Mek. Verksted har full drift på verftet, og venter nå på at et nytt brønnbåtskrog skal slepes inn til verftet fra Polen. Verftssjef Jarle Gunnarstein sier at brønnbåten skal leveres til Rostein i mai/juni neste år.
Jarle Gunnarstein, administrerende direktør i Larsnes Mek. Verksted sier til Kyst.no/Skipsrevyen at de for tiden har det travelt og skal om kort tid motta skroget til byggenummer 67 «Ro Sailor» som skal leveres til rederiet Rostein AS. Brønnbåten er 79,27 m lang og 15 m bred.
Fartøyet er 2800 m3 og designet av Skipskompetanse AS i Måløy. Det er bygget på samme tekniske plattform som de andre fartøyene i serien LFC2020. Skroget skal leveres fra Marine Projects i Gdansk nå i begynnelsen på desember og det blir levering til rederiet i slutten av mai 2021.
Den travle verftssjefen sier at han er glad for at verftet kan ha full drift på tross av pandemien, og sier de er har levert flere fartøy dette året før fristene, noe han er svært stolt over i en krevende tid.