Holst-Dyrnes, Haaland og Chramer.

Haaland forlenger samarbeidet

Norges sjømatråd og Erling Braut Haaland forlenger samarbeidet med fotballstjernen som ambassadør og samarbeidspartner for norsk sjømat.

Publisert

Samarbeidet ble lansert i mars 2024, og har siden gitt både Haaland og norsk sjømat større synlighet både i Norge og internasjonalt. Nå fortsetter partene samarbeidet ut høsten 2028.

– Jeg er veldig glad for å fortsette samarbeidet med norsk sjømat. Det føles naturlig for meg, og noe jeg er stolt av å være med på å løfte fram, sier Erling Braut Haaland.

For Norges sjømatråd handler forlengelsen om å bygge videre på et samarbeid som de mener har gitt norske sjømat en enda bedre posisjon globalt. 

– Erling Braut Haaland gir sjømaten en oppmerksomhet og en gjennomslagskraft svært få andre kan gi. Sammen har vi bygget en plattform som løfter norsk sjømat langt utover det en vanlig kampanje kan gjøre. Derfor er vi svært glade for å fortsette samarbeidet, sier Christian Chramer, administrerende direktør i Norges sjømatråd.

Et strategisk valg

Neste fase av samarbeidet byr på mer innhold og enda flere kampanjer for markedsarbeidet Sjømatrådet gjennomfører sammen med sjømatnæringen, både i Norge og internasjonalt.

Samtidig forlenges samarbeidet mellom Sjømatrådet og NFF, med herre- og kvinnelandslagene i fotball. Varigheten på trepartssamarbeidet, inkludert Haaland, er like lang – ut høsten 2028.

– Dette er et strategisk viktig og meget godt samarbeid for norsk sjømat. Langsiktigheten i denne relasjonen gir verdi og forsterkes over tid, og bidrar tungt til våre mål om å øke kjennskapen til og preferansen for norsk sjømat globalt, sier Olav Holst-Dyrnes, styreleder i Norges sjømatråd.

Norges sjømatråd og Erling Braut Haaland begynte formelt å spille på samme lag i 2024, selv om Erling alltid har hatt et forhold til norsk sjømat. Haaland er ambassadør for den norske sjømaten gjennom «Seafood from Norway» og «Godfisk».

Holst-Dyrnes, sammen med Erling Braut Haaland.