Flere vil ha gjennomført bunnundersøkelser
Daglig leder i inspeksjonsselskapet ROVas sier det har vært en stor effektivisering av behandlingsprosessene av fisk de siste årene, noe som har resultert i kortere oppdrag, men antall oppdrag har økt.
ROVas gjør fortøyningsinspeksjon, bunnkartlegging og notinspeksjoner på oppdrag ved bruk av ROV for havbruksnæringen.
Daglig leder Robert Sørheim Olsen sier til Kyst.no at det har vært en spesiell tid i det siste, hvor selskapet ble rammet av at en stor del av deres personell kom i karantene i begynnelsen av koronatiltakene, noe som har medført en del ekstra arbeid for dem i administrasjonen.
- Vi opplever nå at ting har begynt å gå som normalt igjen. Pågangen er god generelt, og det har vært en stor effektivisering av behandlingsprosessene av fisk de siste årene, noe som har resultert i kortere oppdrag, men antall oppdrag har økt.
Kyst.no Pluss Personlig
Du får: Kyst.no Pluss-saker
199,-
per måned
KJØP
Kyst.no Pluss Årlig
Du får: Kyst.no Pluss-saker
2189,-
per år
KJØP
Kyst.no Pluss bedrift
Administrer flere abonnement på ett sted og betal med faktura.
2189,-
per år
KJØP