Mange møtte opp da Fjord Miljø åpnet sitt nye bygg i Nordfjordeid.
Mange møtte opp da Fjord Miljø åpnet sitt nye bygg i Nordfjordeid.

Fjord Miljø åpnet nytt produksjonsbygg

Fjord Miljø markerte nylig åpningen av sitt nye produksjonsbygg. Med over 90 fremmøtte gjester fra blant annet det offentlige, næringen og forskningsmiljøet, ble åpningen en suksess.

Publisert Sist oppdatert

Selskapet, som er en aktør innen miljøteknologi for oppdrettsnæringen, ga gjestene under åpningen fredag en omvisning av det nye bygget, så vel som et fyldig program bestående av presentasjoner av Fjord Miljøs produkter, inkludert Fjordfilter og Strømmenrør, presentert av salgs- og markedssjef Arild Heggland.

Videre ga prosjektleder Paul Jacob Helgesen og FoU-ansvarlig Beate Thu fra Møreforsking AS en innføring i Fjord Miljøs FoU-arbeid gjennom prosjektet Fjordtek.

Gjestene fikk også muligheten til å lære mer om Fjord Miljøs system, Fjordcloud, presentert av automasjonsansvarlig Ingar Hjelle. Her fikk de innsikt i overvåking, sensorpakker og styringssystemer.

Bli abonnent hos Kyst.no

For å få tilgang til dette innholdet trenger du et abonnement med Kyst.no Pluss-saker inkludert.

Bli abonnent og les denne og mange andre pluss-saker.
Min side

Kjøp abonnement i vår nettbutikk her

Nettbutikk