- Vi har gått fra å være en mer regelbasert til en mer risikobasert forvaltning. Uten god nok veiledning fører dette til stor frustrasjon hos oppdretterne, sier fagsjef Karoline Skaar Amthor i Sjømat Norge. Foto: Privat.
- Vi har gått fra å være en mer regelbasert til en mer risikobasert forvaltning. Uten god nok veiledning fører dette til stor frustrasjon hos oppdretterne, sier fagsjef Karoline Skaar Amthor i Sjømat Norge. Foto: Privat.

- Biologien er et villdyr, og slutter aldri å overraske

Trondheim: Karoline Skaar Amthor i Sjømat Norge mener at dersom oppdretterne skal få bedre rammebetingelser må det på plass mer tillit fra forvaltningen, forutsigbarhet, og en balanse mellom tydelige regler og fleksibilitet. 

Publisert Sist oppdatert

Karoline Skaar Amthor er fagsjef i Sjømat Norge og har stort fokus på å jobbe for å bedre forholdene for oppdretterne og fisken, samt gi dem mer forutsigbare rammebetingelser.

På FHFs Lufekonferanse i Trondheim snakket hun om rammebetingelsene, og om de er optimale for en god forebyggende lusestrategi sett fra næringens side.

- Biologien er et villdyr som jeg pleier å si, og den slutter aldri å utfordre eller overraske. Den er fascinerende, samtidig som frustrerende på samme tid, sa Karoline Skaar Amthor innledningsvis i sitt foredrag.

Bli abonnent hos Kyst.no

For å få tilgang til dette innholdet trenger du et abonnement med Kyst.no Pluss-saker inkludert.

Bli abonnent og les denne og mange andre pluss-saker.
Min side

Kjøp abonnement i vår nettbutikk her

Nettbutikk