
Frydenbø kjøper Maritim Elektro
Etter å ha drevet Bergen Maritim Elektro siden oppstarten i 1997, har innehaver, Svein Tresland, nå solgt selskapet sitt til Frydenbø Industri.
Denne artikkelen er tre år eller eldre.
- Frydenbø Industri opplever økende etterspørsel etter våre produkter og tjenester, og vi har i den senere tid økt vår kapasitet gjennom organisk vekst og oppkjøp. Strategisk er elektro og elektronikk et viktig satsningsområde for oss, sier Adm. dir i Frydenbø Industri, Terje Vedeler i en pressmelding.
-Driften av Bergen Maritim Elektro er basert på de samme grunnleggende verdiene som Frydenbø, med en lang maritim historie, det har derfor vært enkelt å enes om et salg av selskapet, forteller daglig leder i Bergen Maritim Elektro, Svein Tresland.
Bergen Maritim Elektro AS er et selskap hvor oppdragene stort sett utføres ombord i fartøy, og hvor 90% av omsetningen er knyttet opp mot elektronikk og anerkjent elektronisk utstyr. De fleste kundene er profesjonelle aktører i det maritime markedet og en lang historie gjør at selskapet er godt kjent som en solid og pålitelig leverandør. Bedriften har i alle år holdt til på Damsgård i Bergen som leietaker hos Frydenbø.
Overtakelsen trådde i kraft 31. oktober 2018.