Hotellsjef for Quality Hotel Edvard Grieg Hege Lund Bakke, sammen med Kjell Arne Møklebust som er styreleder i AqKva, styremedlem Tor Solberg, og Vidar Onarheim som er daglig leder av AqKva. Foto: Pål Mugaas Jensen.
Hotellsjef for Quality Hotel Edvard Grieg Hege Lund Bakke, sammen med Kjell Arne Møklebust som er styreleder i AqKva, styremedlem Tor Solberg, og Vidar Onarheim som er daglig leder av AqKva. Foto: Pål Mugaas Jensen.

Vil ha enda mer fokus på sjøsikkerhet

Konferansen «Sjøsikkerhet i havbruk» går av stabelen i morgen, 19. november. Her skal blant annet Sjøfartsdirektoratet presentere  det nye forslaget til sertifikatkrav for dekksoffiserer klasse 6.

Publisert

«Sjøsikkerhet i havbruk» er en årlig konferanse, og den vil avholdes i Bergen i år, på Quality Hotel Edvard Grieg i regi av AqKva.

Vidar Onarheim, daglig leder i selskapet, forteller til Skipsrevyen at det er nå andre gang en slik konferanse arrangeres. Første gang ble det samlet folk innenfor både maritime og oppdrettsnæringen i Haugesund i samarbeid med Sjøfartsdirektoratet.

- Vi gjennomførte evaluering i fjor, der vi fikk tilbakemeldinger fra deltakere at det var kronglete å reise til Haugesund, spesielt fra nordligste deler av landet. Derfor har vi bestemt å flytte konferansen til Bergen i år, nærmere en større flyplass, sier han.

Bli abonnent hos Kyst.no

For å få tilgang til dette innholdet trenger du et abonnement med Kyst.no Pluss-saker inkludert.

Bli abonnent og les denne og mange andre pluss-saker.
Min side

Kjøp abonnement i vår nettbutikk her

Nettbutikk