
Ny produktsjef i Skretting
Karina Daae Nilsen er ny produktsjef for vekstfôr i Skretting Norge.
Denne artikkelen er tre år eller eldre.
Karina Daae Nilsen er Skretting Norges nye produktsjef for vekstfôr, det melder selskapet i en pressemelding. Daae Nilsen kom fra stillingen som fagspesialist for vekstfôr i Skretting hvor hun var en del av teamet som lanserte de nye høyytelsesfôrene Prime og Express i 2017. Disse fôrene har vist den beste ytelsen i forsøk, og nå skal Daae Nilsen ta disse fôrene videre til neste generasjon.
Daae Nilsen har jobbet hos Skretting i snart 10 år, først i salg og deretter som fagspesialist vekstfôr i marketing, og hun vil fortsatt ha kontorsted i Stokmarknes, Vesterålen. Som produktsjef for vekstfôr vil Daae Nilsen rapportere til marketingdirektør Mads Martinsen.

Skretting sier i en kommentar i meldingen at de er glade for å få en vekstfôrsjef som har så lang og god erfaring med produktutvikling koblet opp med en sterk forståelsen for hva bransjen etterspør i den viktige rollen med å utvikle vekstfôr videre.
Daae Nilsen har fire års utdannelse fra Norges Fiskerihøgskole, studieretning fiskehelse, utdannelse innen marin yngelproduksjon fra NTNU og har i tillegg nylig fullført en MBA (Master of Business and Administration) ved Nord Universitet.